5/5 - (1 vote)

Sport na świecie rozwija się w zawrotnym tempie. Olimpiadę zasilają coraz to nowe dyscypliny sportowe, a ich zawodnicy w dużej części są częścią chrześcijańskiej części społeczeństwa. W sekcji analizy poglądów i doświadczeń na temat wiary i praktyk religijnych warto rozważyć kwestię stosowania dopingu – sterydów i suplementacji u sportowców z chrześcijańskimi poglądami religijnymi. Co o tym wszystkim mamy sądzić?

Złożoność problemu suplementacji i dopingu w sporcie

Suplementy i sterydy w sporcie są obecne od bardzo dawna. Świat sportowy boryka się z ich istnieniem. Przyzwala na stosowanie niektórych środków i blokuje te, które nie są do końca akceptowane przez społeczeństwo i komisje sportowe. Oznacza to więc, że sportowcy chcą brać udział w organizowanych wydarzeniach, są zobowiązani do przestrzegania zasad narzuconych przez komisję i organizatora.

  1. Etyka i moralność

Wielu trenerów i reklam w sieci podpowiada sportowcom: kup testolone na biaxol.com i odniesiesz sukces w sporcie. Oczywiście stosowanie tego typu środków zwiększa szanse sportowców na zwycięstwo, jednak nie jest akceptowane przez organizatorów wydarzeń. Etyka i moralność sportowca chrześcijan podpowie mu się, by nie korzystał z tego typu wspomagaczy. Ich stosowanie nie będzie zgodne z ustalonymi zasadami, a w religii tego typu zachowanie nie jest akceptowalne.

  1. Sprawiedliwość i uczciwość

Sportowiec chrześcijanin powinien promować zasadę uczciwej i sprawiedliwej rywalizacji. By żyć z czystym sumieniem, musi stosować się do reguł i nie może nadwyrężać zaufania innych osób. Oszustwo poprzez stosowanie niedozwolonych substancji z nadzieją na to, że nie zostanie ona wykrywa – zasada sprawiedliwego i uczciwego życia została nadwyrężona.

  1. Zdrowie i bezpieczeństwo

Chcesz żyć w zdrowiu? Nie warto stosować środków niedozwolonych, które dodatkowo nie mają potwierdzonego działania i może być niebezpieczne dla organizmu. Chęć oszustwa i wygranej za wszelką cenę może sprowadzić na sportowca nieszczęście. Na przykład w postaci choroby lub efektów ubocznych.

Przeczytaj także:  Osuszacz do Piwnicy: Jak Wybrać i Dlaczego Preparat Suchy Dom Jest Rozwiązaniem Twoich Problemów?

Legalne wsparcie organizmu

Alternatywą dla nielegalnych sterydów w sporcie są naturalne suplementy diety i ciężki trening. Wielu sportowców stosuje ogólnodostępne legalne suplementy diety. Na przykład kreatynę, białka, aminokwasy i spalacze. Są to powszechnie akceptowane substancje, zazwyczaj pochodzenia naturalnego. Stanowią uzupełnienie codziennej diety i nie wpływają na gospodarkę hormonalną.

Sportowcy chrześcijanie

Jako inspirację postanowiliśmy wspomnieć kilku znanych sportowców, którzy utożsamiają się z wiarą w Boga. Zapewne kojarzysz ich wszystkich. Nigdy nie zostali przyłapani na dopingu. Może to dowodzić, że powstrzymuje ich przed tym wiara, a więc etyka, moralność, sprawiedliwość i uczciwość.

  • Robert Lewandowski – znany piłkarz klasy światowej. W swoich postach, wyznaniach i wywiadach nie wykrywa swojej przynależności.
  • Kamil Stoch – mistrz olimpijski oraz mistrz świata w skokach narciarskich. Często swoje osiągnięcia przypisuje wierze w Boga.
  • Marcin Gortat – światowej klasy koszykarz. Jest aktywny w działaniach chrześcijańskich i promuje pomoc bliźnim.

Ci wymienieni powyżej oraz cała rzesza innych równie znanych osób i przedstawicieli świata sportowego nie stosuje nielegalnego dopingu, a przy okazji nie kryje się z wiarą w Boga. A czy chcesz dołączyć do grona tych osób?