Jak aplikacje do gier powinny chronić swoich użytkowników i zapewniać im bezpieczeństwo?

0
39
5/5 - (1 vote)

         Aplikacje mobilne na stałe wpisały się już do naszej codzienności. Służą nam do słuchania muzyki, oglądania filmów, grania w gry, robienia zakupów, załatwiania spraw urzędowych i finansowych. Ciężko byłoby nam bez nich żyć. W wielu przypadkach stały się też formą rozrywki, relaksu i spędzania wolnego czasu. Aplikacje z szeroko pojętą elektroniczną rozrywką, grami online i internetowym hazardem zdobywają coraz większą rzeszę wiernych użytkowników, którym szczególnie zależy na bezpieczeństwie, prywatności, ochronie danych osobowych, poufnych informacji, transakcji, jak również środków pieniężnych. Pojawia się zatem pytanie – jakie standardy bezpieczeństwa powinny spełniać aplikacje mobilne do gier?

Bezpieczeństwo niejedno ma imię

         Kwestie bezpieczeństwa w aplikacjach mobilnych z cyfrową rozrywką online możemy podzielić na kilka najważniejszych kategorii. Zaczynając od legalności i ważnej licencji serwisu oraz bezpiecznej rejestracji konta z weryfikacją tożsamości, pełnoletności oraz adresu e-mail, przez dwuetapową weryfikację przy logowaniu, technologiczną ochronę danych, innowacyjne metody płatności online, wypłacalności i uczciwość, aż po losowość i przypadkowość rozgrywki, bezstronność i transparentność wyników oraz odpowiedzialną grę. Wszystkie wymienione mają tak samo kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa graczy. Legalne profesjonalne serwisy z hazardową, takie jak Vulkan Vegas, dostępne za pośrednictwem strony internetowej oraz dedykowanej aplikacji mobilnej, starają się sprostać wszystkim wymaganiom graczy oraz współczesnym standardom bezpieczeństwa w sieci. Skutecznie pomagają w tym zaawansowane i innowacyjne technologie, którym przyjrzymy się bliżej w dalszej części tekstu.

Technologia w służbie bezpieczeństwa

         Wśród technologii, które grają pierwsze skrzypce w kwestii bezpieczeństwa, pojawia się:

  • Zapora sieciowa firewall chroniąca przed atakami z zewnątrz
  • Połączenie szyfrowane protokołem bezpieczeństwa SSL i http
  • Algorytmy sztucznej inteligencji monitorujące podejrzany ruch

Natomiast jeśli chodzi o innowacje technologiczne zapewniające uczciwość gier, mamy:

  • Generator liczb losowych RNG dba o przypadkowość rozgrywki
  • Provably Fair zapewnia bezstronność i transparentność wyników
Przeczytaj także:  Poznaj sekrety zdobywania klientów i rozwijaj swój biznes jeszcze szybciej!

Zdobycze technologiczne są także wykorzystywane przy weryfikacji tożsamości, pełnoletności, maila oraz przy bezpiecznym logowaniu do konta użytkownika, na przykład odciskiem palca.

Ochrona płatności internetowych

         Ochronę internetowych transakcji, danych osobowych i środków pieniężnych w aplikacjach do gier zapewniają nowoczesne i bezpieczne metody płatności online, jak:

Portfele elektroniczne – wirtualne, cyfrowe i internetowe e-portfele są najbardziej uniwersalną i jedną z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych metod płatności, najpopularniejsze z nich to Neteller, Skrill, PayPal, Revolut, Trustly oraz EcoPayz.

Karty przedpłacone – najbardziej anonimowa metoda płatności oparta na fizycznych kartach prepaid o różnych nominałach i unikatowym kodzie PIN, wystarczającym do płatności – PSC.

Kryptowaluty – zbudowane na technologii kryptograficznej blockchain zdecentralizowane i niezależne waluty cyfrowe, funkcjonujące bez pośredników – Bitcoin, Ethereum, Tether.

Te trzy narzędzia płatnicze online uważane są obecnie za najbezpieczniejsze i zapewniające największą prywatność, ochronę danych osobowych, poufnych informacji i finansów.

Wypłacalność i uczciwość aplikacji

         Wypłacalność hazardowych aplikacji do gier online można łatwo sprawdzić. Każda gra w ofercie posiada swój własny współczynnik RTP (Return To Player), który procentowo określa jaka część wpłaconych przez graczy stawek wróci do nich losowo w dłuższej perspektywie czasu. Dobry wynik to RTP powyżej 95-96%. Współczynnik ten oblicza się na podstawie setek tysięcy, a niekiedy nawet milionów testowych sesji gry w trybie demonstracyjnym, a jego wartość jest publikowana wraz z recenzją danej gry online. Inne istotne parametry gier hazardowych świadczące o ich uczciwości to wskaźnik zmienności Volatility i częstotliwość zwycięskich trafień ImagiHit, które są bezpośrednio skorelowane zarówno z potencjalną wysokością wygranych, ja również z częstością ich padania, które takżę od siebie zależą.

Uzależnienie od hazardu online?

         Bezpieczeństwo graczy korzystających z aplikacji mobilnych do gier online leży też w minimalizowaniu ewentualnego ryzyka uzależnienia się przez nich od internetowego hazardu. Aby zapobiec patologicznemu nałogowi warto zapoznać się z radami i wskazówkami zawartymi w regulaminie odpowiedzialnej gry i które pomogą grać z rozsądkiem, umiarem i równowagą.