sobota, 5 lipca 2014

Pielgrzymka na Jasną Górę w ramach Warsztatów Cantus Gregorianus

2 lipca AD 2014, w Święto Nawiedzenia NMP, na Jasnej Górze ojciec Herve Courau OSB, opat klasztoru w Triors, odprawił w Kaplicy Cudownego Obrazu Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w intencji zawierzenia dzieła odnowy śpiewu gregoriańskiego w Kościele.


We mszy św. brali udział uczestnicy IV Warsztatów Chorału Gregoriańskiego "Cantus Gregorianus" z Łodzi.


Polecajmy Bogu wszystkie osoby zaangażowane w inicjatywę zmierzającą do odrodzenia chorału gregoriańskiego w Kościele oraz przyłączmy się do modlitwy zawierzenia jaką uczestnicy Warsztatów Chorałowych złożyli u stóp Maryi Królowej Polski:

MODLITWA ZAWIERZENIA MARYI KRÓLOWEJ POLSKI DZIEŁA ODNOWY ŚPIEWU GREGORIAŃSKIEGO 
Matko Boża, Niepokalana Maryjo, której życie było hymnem śpiewanym na cześć Stwórcy, Tobie Matko i Królowo zawierzamy wszystkie działania na rzecz ewangelizacji poprzez śpiew gregoriański w Kościele w Polsce i na świecie. 
Zawierzamy Tobie nas samych; tych, od których się uczymy; tych którym służymy oraz wszystkich, którzy poprzez chorał gregoriański i zawarte w nim Słowo Boże odnajdą na nowo drogę do Chrystusa. 
Dziękujemy za wielki zaszczyt i łaskę pracy w Kościele. 
Prosimy, abyś pomogła wiernym w Polsce odnaleźć na nowo drogę do własnego śpiewu Kościoła, jakim jest chorał gregoriański. Śpiewu, który łączy Kościół pielgrzymujący z Kościołem chwalebnym; łączy przeszłość i teraźniejszość z przyszłością. 
Wyproś nam wszystkim tę łaskę, aby ten śpiew wieków, podjęty na nowo, złączył się ze śpiewem chórów anielskich w jednej pieśni uwielbienia Twojego Syna. Amen. 
Matko z Jasnej Góry, w szczególny sposób oddajemy w Twoją opiekę Szkołę Świętego Benedykta z Poznania, Kurs Chorału w Łodzi i Szkołę Świętej Anny w Wolsztynie oraz wszystkich, którzy pracują i będą pracować na rzecz odnowy chorału w Polsce. Spraw, by ich działania służyły Kościołowi i przynosiły błogosławione owoce: Ad Maiorem Dei Gloriam !